Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie 6/2016 | Instytut PWN
POZNAJ POZOSTAŁE CZASOPISMA V
pzwl_small
Bieżący numer
Prenumerata
Dodatki
Archiwum
Numer archiwalny

Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie 6/2016

  • Numer: 6/2016
  • Liczba stron: 52
  • Dostępny od: 12-12-2016
  • Typ: dwumiesięcznik
cena
17.00zł
PRZEJDŹ DO SKLEPU
W numerze
Kontakt
Spis treści
Prenumerata
Analiza Przypadków. Pielęgniarstwo i Położnictwo

Zostając prenumeratorem, zyskujesz więcej:

  • dostęp online do rocznika 2016
  • darmową dostawę wszystkich numerów
  • rabaty na udział w konferencjach i szkoleniach Instytutu PWN
  • 30% zniżki na wybrane książki z Twojej dziedziny
  • dodatki tematyczne z 50% rabatem
cena od
79.00zł
PRZEJDŹ DO SKLEPU

Główny temat bieżącego numeru jest bardzo ważny, choć rzadko podejmowany. Jak należy rozumieć termin „zdrowe starzenie się” i jakie ma on przełożenie na warunki pracy pielęgniarki? W zawodzie pielęgniarki średnia wieku przekracza 45 lat. Praca ta wiąże się z przeciążeniem, stresem, ogromną presją, nadmiarem nakładających się na siebie obowiązków, ekonomicznie uwarunkowaną koniecznością podejmowania dodatkowych zleceń. Jak ostrzega dr Dorota Kilańska, skracanie czasu przeznaczonego na odpoczynek i regenerację sił nie tylko niekorzystnie wpływa na ogólną kondycję, ale także przekłada się na ograniczanie możliwości zdrowego starzenia się.

Kolejny artykuł wzbudzi z pewnością wiele emocji ze względu na kontrowersyjny temat, jakim jest klauzula sumienia i wolność wyboru. Tym razem w ramach przedstawiania dylematów towarzyszących pracy pielęgniarki i położnej dr Katarzyna B. Głodowska omawia warunki prawne użycia klauzuli sumienia przez pielęgniarki i lekarzy w takich przypadkach, jak aborcja, wykonywanie badań prenatalnych, stosowanie in vitro. Artykuł jest pretekstem do zadania wielu ważnych pytań, na podstawie szeroko komentowanego przypadku pacjentki, której odmówiono prawa do legalnej aborcji. Gorąco polecam ten artykuł i zachęcam Państwa do dzielenia się przemyśleniami i opiniami.

Na łamach naszego pisma nie mogło też zabraknąć artykułów wzbogaconych o plany opieki oparte na Międzynarodowej Klasyfikacji ICNP®. Zapraszam do lektury drugiej części artykułu poświęconego terapii inhalacyjnej u dziecka z astmą oskrzelową. Warto zapoznać się także z tematem opieki pielęgniarskiej nad dzieckiem z chorobą Schönleina-Henocha.

A po dyżurze – w świetle podjętego przez nas tematu numeru, zachęcam do relaksu i odpoczynku. W ramach rubryki „Pielęgniarstwo europejskie” tym razem podglądamy pracę pielęgniarek we Francji. Natomiast w kolejnym materiale z cyklu „Oblicza zawodu” Anna Osińska zaprasza do zastanowienia się, czym jest szczęście i jak każdy z nas je pojmuje.

Święta tuż tuż… Z tej okazji życzę wszystkim naszym Czytelnikom dużo spokoju i wypoczynku, radosnej i ciepłej atmosfery przy świątecznym stole oraz spełnienia wszystkich świątecznych i noworocznych życzeń. Spotkamy się w przyszłym roku.