Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie 5/2016 | Instytut PWN
POZNAJ POZOSTAŁE CZASOPISMA V
pzwl_small
Bieżący numer
Prenumerata
Dodatki
Archiwum
Numer archiwalny

Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie 5/2016

  • Numer: 5/2016
  • Liczba stron: 52
  • Dostępny od: 02-11-2016
  • Typ: dwumiesięcznik
cena
17.00zł
PRZEJDŹ DO SKLEPU
W numerze
Kontakt
Spis treści
Prenumerata
Analiza Przypadków. Pielęgniarstwo i Położnictwo

Zostając prenumeratorem, zyskujesz więcej:

  • dostęp online do rocznika 2016
  • darmową dostawę wszystkich numerów
  • rabaty na udział w konferencjach i szkoleniach Instytutu PWN
  • 30% zniżki na wybrane książki z Twojej dziedziny
  • dodatki tematyczne z 50% rabatem
cena od
79.00zł
PRZEJDŹ DO SKLEPU

Najnowszy numer „Analizy Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie” jest szczególny, bowiem zawiera materiał edukacyjny poświęcony II Ogólnopolskiej Konferencji „Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie”, nad którą patronat objęło nasze czasopismo. Kierownikiem naukowym konferencji jest dr Dorota Kilańska.

Tematyka tegorocznego spotkania będzie obejmowała wiele złożonych zagadnień, niezwykle ważnych dla środowiska. I tak rozmowy będą toczyć się między innymi wokół polityki zdrowotnej, wyzwań w pielęgniarstwie, jak też oczekiwań. Gorąco zachęcamy do skorzystania z niecodziennej okazji spotkania się z gronem ekspertów, podzielenia się opiniami, doświadczeniem i wiedzą.

Tradycyjnie też poruszamy szeroki zakres tematów związanych z pielęgniarstwem i położnictwem. Począwszy od problematyki oscylującej wokół profilaktyki zakażeń szpitalnych, nowych standardów opieki okołoporodowej, roli pielęgniarki w prewencji ZSC, po innowacyjne metody leczenia odleżyn, śmiechoterapię jako istotny element w zapobieganiu syndromu wypalenia zawodowego i pielęgniarstwo w Norwegii.

Szczególnie gorąco polecam artykuł przygotowany przez dr Katarzynę B. Głodowską dotyczący zleceń i ich niepoprawnego wykonywania. Chyba każdy z nas słyszał o „krakowskim przypadku”, kiedy pielęgniarka nieprawidłowo podała lek małemu dziecku. Jak słusznie zauważa autorka – każdy z nas mógłby być na jej miejscu. Dlaczego tak się dzieje? Co jest powodem, że nie mając prawidłowo wypisanego zlecenia, podajemy lek lub też przyjmujemy zlecenia ustne? Pytań o takim charakterze jest wiele… Odpowiedzi na część z nich znajdziecie Państwo w proponowanym artykule. Rozwiązań kolejnych dylematów pielęgniarek i położnych będziemy wspólnie szukać w tekstach publikowanych na łamach naszego czasopisma, w dziale „Prawo i etyka”.

Zapraszamy też do zapoznania się z planami opieki według terminologii Międzynarodowej Klasyfikacji ICNP®. Stanowią one dodatek do części prezentowanych artykułów.

Mamy nadzieję, że proponowana w tym wydaniu „Analizy Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie” tematyka zainteresuje Państwa i stanie się impulsem do dalszych dyskusji i ciekawych artykułów.