Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie 2/2016 | Instytut PWN
POZNAJ POZOSTAŁE CZASOPISMA V
pzwl_small
Bieżący numer
Prenumerata
Dodatki
Archiwum
Numer archiwalny

Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie 2/2016

  • Numer: 2/2016
  • Liczba stron: 52
  • Dostępny od: 28-04-2016
  • Typ: dwumiesięcznik
cena
17.00zł
PRZEJDŹ DO SKLEPU
W numerze
Kontakt
Spis treści
Prenumerata
Analiza Przypadków. Pielęgniarstwo i Położnictwo

Zostając prenumeratorem, zyskujesz więcej:

  • dostęp online do rocznika 2016
  • darmową dostawę wszystkich numerów
  • rabaty na udział w konferencjach i szkoleniach Instytutu PWN
  • 30% zniżki na wybrane książki z Twojej dziedziny
  • dodatki tematyczne z 50% rabatem
cena od
79.00zł
PRZEJDŹ DO SKLEPU

W wiosennym wydaniu Analizy Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie tematem przewodnim są po raz kolejny „recepty pielęgniarskie”. Redaktor naukowa czasopisma Dorota Kilańska dzieli się osobistymi refleksjami dotyczącymi nowych uprawnień dla pielęgniarek i położnych… dzień po. Artykułowi towarzyszy komentarz eksperta mówiący o praktycznym aspekcie tej zmiany, a także oficjalne stanowisko Ministerstwa Zdrowia.

W dziale porad prawnych ekspert Jacek Cudny analizuje praktyczny aspekt podwyżek dla pielęgniarek i położnych. Wprawdzie upłynęło już kilka miesięcy od wprowadzenia regulacji podwyższających wynagrodzenia, mimo to nadal toczy się wiele dyskusji wokół tego tematu. Warto zatem bliżej poznać procedury wdrażania i funkcjonowania podwyżek w realiach naszego systemu ochrony zdrowia.

Zapraszamy także do lektury artykułu dr hab. Grażyny Iwanowicz-Palus na temat książeczki zdrowia dziecka jako indywidualnej dokumentacji medycznej. Przypominamy, że od 2016 roku przywrócono obowiązek wydawania jej rodzicom lub opiekunom dziecka przez szpitale położnicze.

W nowym dziale „Pacjent w opiece długoterminowej”, który powstaje pod nadzorem merytorycznym dr n. o zdr. Marioli Rybki, konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa przewlekle chorych i niepełnosprawnych, można zapoznać się m.in. z nowymi standardami opieki nad wkłuciem centralnym i obwodowym, procedurami używania odpowiedniego sprzętu z zachowaniem bezpieczeństwa, czynnikami wpływającymi na jakość opieki zdrowotnej.

Polecamy też artykuły wzbogacone o plany opieki pielęgnacyjnej, przygotowane na podstawie Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP. W tym numerze przedstawiamy Zastosowanie ICNP w studium przypadku pacjenta z ostrym zapaleniem trzustki.