Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie 2/2015 | Instytut PWN
POZNAJ POZOSTAŁE CZASOPISMA V
pzwl_small
Bieżący numer
Prenumerata
Dodatki
Archiwum
Numer archiwalny

Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie 2/2015

  • Numer: 2/2015
  • Liczba stron: 52
  • Dostępny od: 04-05-2015
  • Typ: dwumiesięcznik
cena
17.00zł
PRZEJDŹ DO SKLEPU
W numerze
Kontakt
Spis treści
Prenumerata
Analiza Przypadków. Pielęgniarstwo i Położnictwo

Zostając prenumeratorem, zyskujesz więcej:

  • dostęp online do rocznika 2016
  • darmową dostawę wszystkich numerów
  • rabaty na udział w konferencjach i szkoleniach Instytutu PWN
  • 30% zniżki na wybrane książki z Twojej dziedziny
  • dodatki tematyczne z 50% rabatem
cena od
79.00zł
PRZEJDŹ DO SKLEPU

Rozwój nowoczesnych technologii stopniowo wkracza także do ochrony służby zdrowia. W najnowszym numerze Analizy przypadków w pielęgniarstwie i położnictwie postanowiliśmy szerzej omówić tę kwestię. Wraz z przedstawicielami środowiska pielęgniarsko-położniczego oraz Ministerstwa Zdrowia stawiamy pytanie o e-Pielęgniarstwo, szansę jego rozwoju w realiach polskiej służby zdrowia. Dodatkowo prezentujemy oficjalne stanowisko Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Pielęgniarek (EFN) w sprawie e-Zdrowia.

Godność osobista jest najczęściej naruszanym dobrem osobistym pielęgniarki i położnej. O tym, jaka ochrona prawna przysługuje osobom świadczącym usługi medyczne, informujemy w naszym dziale prawnym. Znalazły się tam również komentarze dotyczące kwestii obowiązku posiadania przez pielęgniarkę i położną pieczątki imiennej.

Trzonem każdego numeru są artykuły wzbogacone o plany opieki pielęgnacyjnej przygotowane na podstawie Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej (ICNP). Tekst dotyczący rozpoznawania i klasyfikacji zakażenia szpitalnego dodatkowo zawiera wnikliwą analizę przypadku ze szczegółowym uwzględnieniem zakażenia układu moczowego oraz zakażenia miejsca operowanego. Znajduje się tam też wzór wywiadu pielęgniarskiego, raportu pielęgniarskiego oraz zaleceń pielęgniarskich przy wypisie ze szpitala (zgodne z Rekomendacją Rady e-Zdrowia w Pielęgniarstwie przy CSIOZ).

Część poruszającą kwestie dotyczące praktyki pielęgniarskiej i położniczej poświęciliśmy w tym wydaniu tematowi opieki nad pacjentem z chorobą przewlekłą. Znalazły się tam wskazówki psychologa, w jaki sposób komunikować się z taką osobą. Z kolei na podstawie analizy przypadku zdefiniowane zostały podstawowe wyzwania dla pielęgniarek w edukacji pacjenta z cukrzycą, jako przykładem choroby przewlekłej.

Na zakończenie zapraszamy wszystkich na „ciekawe spotkanie” – tym razem z Panią Alicją Szewczyk, przewodniczącą PFED, Konsultantem Krajowym w Dziedzinie Pielęgniarstwa Diabetologicznego.

Ponadto w numerze znalazł się Dodatek specjalny – Poradnik laktacyjny.